content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Mateřídouška citrónová | Thymus spanish citriadorus

30 Kč 26,09 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Vytrvalá půdopokryvná bylina výšky 20 cm. Vyznačuje se příjemnou citronovou vůní. Vytváří kompaktní hustě větvené keříky. Drobné oválné listy jsou v létě světle zelené a na podzim se zbarvují do bronzova. Prospívá na

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vytrvalá půdopokryvná bylina výšky 20 cm. Vyznačuje se příjemnou citronovou vůní. Vytváří kompaktní hustě větvené keříky. Drobné oválné listy jsou v létě světle zelené a na podzim se zbarvují do bronzova. Prospívá na slunném stanovišti v hlinito-písčité zemině. Kvete drobnými růžovými květy od června do srpna. Po odkvětu je dobré provést zpětný řez a zkrátit výhony o 1/3 délky. V kuchyni se používá do salátů, dresinků. smetanových omáček či dochucení ryb. V lidovém léčitelství se užívá především čaj při nemocích dýchacích cest a trávícího traktu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinky
Barva květu: fialová
Doba kvetení: VI, VII, VIII
Růstový habitus: Polštářovitý
Stanoviště: Slunce
Výška: do 20 cm
Použití: skalka, záhony
Latinský název: Thymus spanish citriadorus
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna