content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Magnolie Loebnerova 'Leonard Messel' | Magnolia x loebneri 'Leonard Messel'

245 Kč 213,04 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Magnólie Loebnerova patří k hvězdokvětým druhům magnólií. Kultivar 'Leonard Messel' má květy zevnitř čistě bílé a zvenčí se sytě růžovými proužky, které přechází do jemně růžové při okrajích. Květy téměř nevoní a vykvétají brzy z jara, před olistění

Detailní informace

Detailní popis produktu

Magnólie Loebnerova patří k hvězdokvětým druhům magnólií. Kultivar 'Leonard Messel' má květy zevnitř čistě bílé a zvenčí se sytě růžovými proužky, které přechází do jemně růžové při okrajích. Květy téměř nevoní a vykvétají brzy z jara, před olistěním rostliny. Má pomalý růst, dorůstá se výšky do 3,5 m a tvoří pyramidální habitus. Magnólie se nestříhají. Pouze pokud potřebujete vytvarovat keř, omezit vzrůst nebo udělat výchovný řez mladé rostliny. Opadavé magnólie potřebují vlhkou, mírně až velmi kyselou půdu a stanoviště na plném slunci nebo v mírném polostínu. Mají mělké kořeny, a je náročná na živiny hlavně v horní vrstvě zeminy, proto je důležité při výsadbě věnovat největší pozornost přisypání kvalitní rašeliny, eventuálně s příměsí dlouhodobě rozpustného hnojiva, nad kořeny seshora.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
Barva květu: bílá
Doba kvetení: IV
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 3,5 m
Použití: skupinová výsadba,  solitéra, živé ploty
Latinský název: Magnolia x loebneri 'Leonard Messel'
Velikost kontejneru: K17
Zahájení expedice: 2. dubna