content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Kustovnice čínská 'Goji' | Lycium chinense Goji

155 Kč 134,78 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Kustovnice neboli "Goji" je opadavý 1,5-2,5 m vysoký keř s dlouhými převisajícími větvemi. Listy má svěže zelené, vejčitého tvaru. Kvete drobnými fialovými kvítky od června do července. Významná je hlavně pro své plod

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kustovnice neboli "Goji" je opadavý 1,5-2,5 m vysoký keř s dlouhými převisajícími větvemi. Listy má svěže zelené, vejčitého tvaru. Kvete drobnými fialovými kvítky od června do července. Významná je hlavně pro své plody. Bobule mají výrazně červenou barvu a dozrávají v období září a října, lze je konzumovat čerstvé i sušené. Poldy obsahují velké množství vitamínu A, B a C. V Číně je považována za bylinu dlouhověkosti. Používají se i její mladé výhony a listy na přípravu čaje a salátů. Obsahuje látky působící antibakteriálně, v léčitelství se používá k léčbě kašle, chorob jater a ledvin i na bolest kloubů. Keř vyžaduje slunné stanoviště a není náročný na zeminu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Drobné ovoce
Barva květu: filová
Doba kvetení: VI, VII
Růstový habitus: Převislý
Stanoviště: Slunce
Výška: 2,5 m
Použití: skupinová výsadba, solitéra, ovocná dřevina
Latinský název: Lycium chinense Goji
Velikost kontejneru: RP 2 L
Zahájení expedice: 4. dubna