content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Kakost oddenkatý 'Spessart' | Geranium macrorrhizum 'Spessart'

89 Kč 77,39 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro
Kakost oddenkatý je velmi dobrá půdopokryvná trvalka, která potlačuje zaplevelení a svými nadzemními oddenky se rychle rozrůstá. Jeho listy jsou matné, sytě zelené a mají typickou vůni, na podzim se zbarvují do žlutých a

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kakost oddenkatý je velmi dobrá půdopokryvná trvalka, která potlačuje zaplevelení a svými nadzemními oddenky se rychle rozrůstá. Jeho listy jsou matné, sytě zelené a mají typickou vůni, na podzim se zbarvují do žlutých až červených odstínů. Kultivar 'Spessart' kvete v období května až července velkým množstvím drobných, bílých květů. Dorůstá výšky až 40 cm. Používá se jako půdopokryvná trvalka, do přírodních kompozic, smíšených trvalkových záhonyů v polostínu, podsadba pod vyšší dřeviny. Preferuje slunné nebo polostinné stanoviště s vlhkou, dobře propustnou, humózní půdou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: bílá
Doba kvetení: V, VI, VII
Růstový habitus: Polštářovitý, kompaktní
Stanoviště: Polostín, Stín
Výška: 40 cm
Použití: podsadba dřevin, záhony
Latinský název: Geranium macrorrhizum 'Spessart'
Velikost kontejneru: 1,5 l
Zahájení expedice: 4. dubna