content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Hvězdnice pokřivená var. Horizontallis | Aster lateriflorus

59 Kč 51,30 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro
Hvězdnice, lidově nazývaná Astra, je známá trvalka hojně používaná v zahradách i veřejných prostranstvích. Rod hvězdnice zahrnuje více druhů a kultivarů lišících se velikostí, obdobím kvetení a barvou květu. Hvězdnice bertrámová se dorůstá výšky okolo 70 cm. Její trsy mají polštářovitý tvar. Listy tohoto druhu jsou jasně zelené. Kultivar 'Horizonta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hvězdnice, lidově nazývaná Astra, je známá trvalka hojně používaná v zahradách i veřejných prostranstvích. Rod hvězdnice zahrnuje více druhů a kultivarů lišících se velikostí, obdobím kvetení a barvou květu. Hvězdnice bertrámová se dorůstá výšky okolo 70 cm. Její trsy mají polštářovitý tvar. Listy tohoto druhu jsou jasně zelené. Kultivar 'Horizontalis' kvete od září do října velkým množstvím malých růžových květů s tmavě růžovým středem. Hvězdnice nejsou náročné na pěstování, preferují však dobře propustnou, humózní a spíše zásaditou půdu. Použití této trvalky je všestranné, zejména se používá ve smíšených trvalkových záhonech. Rostlinu je vhodné seříznout před zimou nebo na začátku jara.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: růžová
Doba kvetení: IX, X
Růstový habitus: Vzpřímený, Polštářovitý
Stanoviště: Slunce
Výška: 70 cm
Použití: záhony
Latinský název: Aster lateriflorus
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: září 2022