content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Hortenzie velkolistá 'Reneta Steiniger' | Hydrangea macrophylla 'Reneta Steiniger'

200 Kč 173,91 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Hortenzie velkolistá je opadavý keř, hustě olistěný velkými, sytě zelenými, lesklými listy. V průběhu červena rozkvétají polokulovitá květenství, která rostlinu zdobí až do konce září. Hortenzie velkolistá kvete na loňském dřevě, proto na jaře odstra

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hortenzie velkolistá je opadavý keř, hustě olistěný velkými, sytě zelenými, lesklými listy. V průběhu červena rozkvétají polokulovitá květenství, která rostlinu zdobí až do konce září. Hortenzie velkolistá kvete na loňském dřevě, proto na jaře odstraňujeme jen mrazem poškozené vrcholy výhonů. Hortenzie preferuje polostinné stanoviště a dostatečně vlhkou půdu. Barva květů je ovlivněná půdní reakcí. Kultivar 'Reneta Steiniger' má modro fialově zbarvené květy a dorůstá se výšky 1-1,5 m. Kyselejší půda způsobuje modré vybarvení květů, zásaditější pak růžové vybarvení, na kultivary s bílými květy nemá pH půdy vliv. Při dostatečném zásobení vodou, může být vysazena i na slunné stanoviště. Rostliny mohou přes zimu namrzat, je vhodné zvolit chráněné stanoviště a přes zimu zakrývat rostlinu chvojím.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
Barva květu: modro fialová
Doba kvetení: VII, VIII, IX
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 1,5 m
Použití: skupina keřů,  solitéra
Latinský název: Hydrangea macrophylla 'Reneta Steiniger'
Velikost kontejneru: K19
Zahájení expedice: 2. dubna