content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Hortenzie velkolistá 'Zorro' | Hydrangea Zorro

190 Kč 165,22 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Hortenzie 'Zorro' je opadavý keř s talířovitými růžovými až modro-fialovými květy. Výška rostliny je 1-1,5 m. Kvete na loňském dřevě od června do září. Rostliny upřednostňuje polostinné stanoviště. Půdu preferuje běžn

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hortenzie 'Zorro' je opadavý keř s talířovitými růžovými až modro-fialovými květy. Výška rostliny je 1-1,5 m. Kvete na loňském dřevě od června do září. Rostliny upřednostňuje polostinné stanoviště. Půdu preferuje běžnou či kyselejší, živnou, humózní a dostatečně vlhkou. Zbarvení květů závisí na pH půdy. Růžového zbarvení docílíme při pH půdy 5,5 -6, při okyselení půdy na pH 4,2-3,5 dosáhneme fialového až modrého zbarvení květů. U odrůd s bílým květem na pH půdy nezáleží. Hortenzie nesnáší vápenité půdy a hnojiva s obsahem vápníku. Hortenzie mohou přes zimu namrzat, proto je dobré je zakrývat chvojím.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
Barva květu: růžová/modrá
Doba kvetení: VI, VII, VIII, IX
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Polostín
Výška: 1,5 m
Použití: skupina keřů, solitéra
Latinský název: Hydrangea Zorro
Velikost kontejneru: 5l
Zahájení expedice: 4. dubna