content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Hortenzie velkolistá 'Bailmer' | Hydrangea Bailmer

190 Kč 165,22 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Výborný kultivar hortenzie s růžovými až modro fialovými květy. Kvete na loňském dřevě i na letorostech, takže spolehlivě kvete až od června do zámrazu. Ideálním kultivarem pro klimatické podmínky střední a východní E

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výborný kultivar hortenzie s růžovými až modro fialovými květy. Kvete na loňském dřevě i na letorostech, takže spolehlivě kvete až od června do zámrazu. Ideálním kultivarem pro klimatické podmínky střední a východní Evropy. Výška rostliny je 0,5–1 m. Rostlina upřednostňuje polostinné stanoviště. Půdu preferuje běžnou či kyselejší, živnou, humózní a vlhčí. Zbarvení květů závisí na pH půdy. Růžového zbarvení docílíme při pH půdy 5,5 -6, při okyselení půdy na pH 4,2-3,5 dosáhneme fialového až modrého zbarvení květů. Hortenzie nesnáší vápenité půdy a hnojiva s obsahem vápníku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
Barva květu: růžová/modrá
Doba kvetení: VI, VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Polostín
Výška: 1 m
Použití: skupina keřů, solitéra
Latinský název: Hydrangea Bailmer
Velikost kontejneru: 5l
Zahájení expedice: 4. dubna