content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Hortenzie latnatá 'Silver Dollar' | Hydrangea paniculata Silver Dollar

250 Kč 217,39 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Hortenzie latnatá je opadavý keř, dorůstá se do výšky 1,5-2 m a vytváří vzpřímený keř. Rostlina je hustě olistěná velkými, sytě zelenými, lesklými listy. Půvabné květy zdobí rostlinu v průběhu července až září. Květy jsou uspořádány v latách na koncí

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hortenzie latnatá je opadavý keř, dorůstá se do výšky 1,5-2 m a vytváří vzpřímený keř. Rostlina je hustě olistěná velkými, sytě zelenými, lesklými listy. Půvabné květy zdobí rostlinu v průběhu července až září. Květy jsou uspořádány v latách na koncích výhonů a dosahují délky až 30 cm. Hortenzie latnatá kvete na letošních výhonech, proto je možné ji tvarovat. Kultivar 'Silver Dollar' je nižší dorůstá se přibližně 1-1,3 m. Květy má krémově bílé a dosahují délky až 30 cm. S postupem času, při chladných nocích na konci léta dostávají květy světle růžový nádech. Rostlina není náročná na půdu a stanoviště. Dobře roste na slunných, polostinných i stinných stanovištích, půdu však preferuje dostatečně vlhkou a živnou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
Barva květu: bílá
Doba kvetení: VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 1,3 m
Použití: skupina keřů,  solitéra
Latinský název: Hydrangea paniculata Silver Dollar
Velikost kontejneru: K19
Zahájení expedice: 2. dubna