content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Dřín obecný | Cornus mas

155 Kč 134,78 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Dřín obecný je nenáročný, opadavý, rychle rostoucí užitkový i okrasný vysoký keř. Dorůstá se výšky až 7 m, a proto je vhodný spíše do větších zahrad. Krásný je již před olistěním v době květu, během března a dubna, kd

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dřín obecný je nenáročný, opadavý, rychle rostoucí užitkový i okrasný vysoký keř. Dorůstá se výšky až 7 m, a proto je vhodný spíše do větších zahrad. Krásný je již před olistěním v době květu, během března a dubna, kdy obalen množstvím zlato-žlutých kvítků. Během podzimu dozrávají na keři jedlé červené peckovice, které jsou bohaté na vitamín C a jsou vhodném jak pro přímou konzumaci, tak na výrobu džemu a sirupů. Keř preferuje slunné stanoviště, ale snese i polostínn. Půdu preferuje kyselejší, dobře propustnou, mírně vlhkou a humózní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Drobné ovoce
Barva květu: žlutá
Doba kvetení: IV, III
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 7 m
Použití: skupinová výsadba, solitéra, ovocná dřevina
Latinský název: Cornus mas
Velikost kontejneru: RP 2 L
Zahájení expedice: 4. dubna