content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Dlužicha mix | Heuchera mix

89 Kč 77,39 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Dlužicha se v současnosti stává čím dál více populární stále zelenou trvalkou, především díky tomu, že nabízí velkou škálu barevných listů. Dlužichy jsou dekorativní, jak v období květu, tak mimo něj, díky svým krásně

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dlužicha se v současnosti stává čím dál více populární stále zelenou trvalkou, především díky tomu, že nabízí velkou škálu barevných listů. Dlužichy jsou dekorativní, jak v období květu, tak mimo něj, díky svým krásně barveným, často panašovaným listům. Dorůstají se výšky okolo 40 cm. Kvetou většinou v období červena až srpna a u některých kultivary až do září. Používají se do smíšených trvalkových záhonyů, skalek, nádob a květináčů, jako podrostová rostlina pod vyšší dřeviny. Květy se dají použít k řezu, ve váze vydrží dlouhou dobu krásné a svěží. Dlužichy vysazujeme do polostínu, ale tmavé kultivary snesou i přímé slunce. Preferují vlhkou, dobře propustnou a živnou půdu. V létě je důležitá pravidelná zálivka, kterou lze na podzim snížit na minimum.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: různá
Doba kvetení: VII, VIII
Růstový habitus: Polštářovitý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 40 cm
Použití: Truhlíky a nádoby, skalka, podsadba dřevin, záhony
Latinský název: Heuchera mix
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna