content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Denivka 'Aten' | Hemerocallis 'Aten'

99 Kč 86,09 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro
Denivky jsou krásné nenáročné trvalky. Mají trsovitý habitus a trávě podobné, převisle rostoucí, sytě zelené listy. V období květu vyrůstají nad listy květní stvoly. Květ denivek vždy druhý den po odkvětu uvadá, avšak poupata se rozevírají

Detailní informace

Detailní popis produktu

Denivky jsou krásné nenáročné trvalky. Mají trsovitý habitus a trávě podobné, převisle rostoucí, sytě zelené listy. V období květu vyrůstají nad listy květní stvoly. Květ denivek vždy druhý den po odkvětu uvadá, avšak poupata se rozevírají postupně a díky tomu rostlina zůstává dekorativní dlouho dobu. Kultivar ' Aten' se dorůstá výšky 30-40 cm a kvete zářivě žlutými květy nálevkovitého tvaru v období od června do července. Rostliny nejsou náročné na pěstování, vysadit se můžou na slunné či polostinné stanoviště, nejlépe s živnou půdou. Netrpí chorobami ani škůdci. Používá se do smíšených trvalkových výsadeb a vhodná je i do nádob.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: žlutá
Doba kvetení: VI, VII
Růstový habitus: Vzpřímený, trsovitý
Stanoviště: Slunce
Výška: 80 cm
Použití: nádoby, záhony
Latinský název: Hemerocali
Velikost kontejneru: 2l
Zahájení expedice: 2. dubna