content_copy
Vážení zákazníci, z kapacitních důvodů jsou nyní přijaté objednávky expedovány přibližně do 2 - 3 týdnů. Vytvořením objednávky beretu tuto skutečnost na vědomí.

Čemeřice smrdutá | Helleborus foetidus

59 Kč
Skladem (1 ks)

Čemeřice jsou stálezelené, ranně kvetoucí trvalky, které hojně pěstovány v zahradách již od dob našich babiček. Čemeřice smrdutá se dorůstá se výšky okolo 50 cm a není krásná pouze pro své květy, ale i pro své listy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čemeřice jsou stálezelené, ranně kvetoucí trvalky, které hojně pěstovány v zahradách již od dob našich babiček. Čemeřice smrdutá se dorůstá se výšky okolo 50 cm a není krásná pouze pro své květy, ale i pro své listy. Listy má podlouhlé tenké, sytě zelené a jejich úžlabí a okraje listů se barví během zimy a jara do purpurova. Kvete v období od února do dubna, podle počasí začíná kvetení od prvních teplejších dnů na konci zimy. Květy jsou světle limetkově zelené často s fialovým leme, uspořádané jsou ve vrcholových soukvětích. Používá se především do smíšených trvalkových záhonyů ve stínu a polostínu a jako podsadba vyšších dřevin. Čemeřice preferuje stinná až polostinná stanoviště s živnou, vlhkou, neutrální až zásaditou půdou. Po odkvětu se doporučuje rostlinu očistit. Pozor rostlina je jedovatá.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: limetková
Doba kvetení: IV, II, III
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Polostín, Stín
Výška: 50 cm
Použití: podsadba dřevin, záhony
Latinský název: Helleborus foetidus
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení