content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Bobkovišeň lékařská 'Novita' | Prunus laurocerasus 'Novita' 

450 Kč 391,30 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Bobkovišeň je jedním z nerozšířenějších stálezelených keřů. Kultivar 'Novita' je jedním z rychleji rostoucích kultivarů do výšky i šířky. Dorůstá se výšky až 5 m a je oblíbeným kultivarem do živých plotů, jako rychle

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bobkovišeň je jedním z nerozšířenějších stálezelených keřů. Kultivar 'Novita' je jedním z rychleji rostoucích kultivarů do výšky i šířky. Dorůstá se výšky až 5 m a je oblíbeným kultivarem do živých plotů, jako rychle rostoucí clona či jako solitéra. Kvete krásnými, drobnými, bílými květy v průběhu dubna a května, svou vůní lákají motýli. Plodí drobné černé bobule. Listy má lesklé, podlouhlé až 10–15 cm dlouhé, kožovité. Mladé listy jsou svěží zelené barvy a starší listy se barví do tmavě zelena. Keř preferuje polostinné stanoviště s vlhčí, dobře propustnou, živnou půdou. Všechny části rostliny jsou jedovaté. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
Barva květu: bílá
Doba kvetení: IV, V
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Polostín
Výška: 5 m
Použití: liniová výsadba, skupinová výsadba, solitéra
Latinský název: Prunus laurocerasus 'Novita' 
Velikost kontejneru: Balovka, 60 - 80 cm
Zahájení expedice: 4. dubna