content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Bobkovišeň lékařská 'Etna' | Prunus laurocerasus 'Etna'

500 Kč 434,78 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Bobkovišeň je jedním z nerozšířenějších stálezelených keřů. Kultivar 'Etna' má krásné elegantní listy a dorůstá se výšky až 2 m. Listy má nápadně bronzové, když raší a jejich barva postupně přechází do sytě zelené. Li

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bobkovišeň je jedním z nerozšířenějších stálezelených keřů. Kultivar 'Etna' má krásné elegantní listy a dorůstá se výšky až 2 m. Listy má nápadně bronzové, když raší a jejich barva postupně přechází do sytě zelené. Listy mají vejčitý tvar, jsou lesklé a kožovité. Kvete krásnými, drobnými, bílými květy v průběhu dubna a května, svou vůní lákají motýli. Tento kultivar však kvete málo. Plodí drobné černé bobule. Roste pomaleji a má kompaktní tvar i bez stříhání. Keř preferuje polostinné stanoviště s vlhčí, mírně kyselou, dobře propustnou, živnou půdou. Všechny části rostliny jsou jedovaté.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
Barva květu: bílá
Doba kvetení: IV, V
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Polostín
Výška: 2 m
Použití: liniová výsadba, skupinová výsadba, solitéra
Latinský název: Prunus laurocerasus 'Etna'
Velikost kontejneru: Balovka, 60 - 80 cm
Zahájení expedice: 4. dubna