content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Arónie planikolistá 'Brilliant' | Aronia arbutifolia 'Brilliant'

145 Kč 126,09 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Arónie jinak nazývaná temnoplodec nebo černý jeřáb, je u nás méně známý druh ovoce. Plody jsou velmi zdravé, mají vysoký obsah vitamínu C, karotenu a dalších látek, jsou vhodné k výrobě džemů, kompotů a sirupů. Keř má

Detailní informace

Detailní popis produktu

Arónie jinak nazývaná temnoplodec nebo černý jeřáb, je u nás méně známý druh ovoce. Plody jsou velmi zdravé, mají vysoký obsah vitamínu C, karotenu a dalších látek, jsou vhodné k výrobě džemů, kompotů a sirupů. Keř má díky jeho květům a podzimnímu zbarvení listů také okrasný charakter. Arónie jsou středně velké keře dorůstají se 2-3 m a jsou nenáročné na půdu, rostou i v nepříznivých podmínkách na podmáčených půdách. Kultivar 'Brilliant' je zajímavý zejména pro své zářivé podzimní odstíny listů, které se zbarvují od červena do vínova. Kvete v květnu čistě bílými květy uspořádanými v chocholících. Plody jsou karmínově červené barvy. Tato odrůda je kompaktní s pomalejším růstem. Řez keře lze provádět v předjaří.

Doplňkové parametry

Kategorie: Drobné ovoce
Barva květu: bílá
Doba kvetení: V
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 3 m
Použití: skupinová výsadba, solitéra, ovocná dřevina
Latinský název: Aronia arbutifolia 'Brilliant'
Velikost kontejneru: RP 2 L
Zahájení expedice: 4. dubna