content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Aktinidie význačná 'Issai' | Actinidia arguta 'Issai'

175 Kč 152,17 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Aktinidie neboli "kiwi" je popínavá opadavá liána, jejíž zelené listy získávají na podzim krásně žluto-oranžovou barvu. Kultivar 'Issai' je drobnoplodá aktinidie, dorůstající se přibližně 3 m. Rostlina je samosprašná,

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aktinidie neboli "kiwi" je popínavá opadavá liána, jejíž zelené listy získávají na podzim krásně žluto-oranžovou barvu. Kultivar 'Issai' je drobnoplodá aktinidie, dorůstající se přibližně 3 m. Rostlina je samosprašná, což znamená, že není nutné mít dvě rostliny samčí a samiččí, stačí pouze jedna. Kvete v průběhu května až června drobnými bílými vonnými květy. Plody dozrávají v období od září do říjnu, jsou 3-4 cm dlouhé, mají hladkou zelenou slupku. Jejich dužina je zelená sladká a bohatá na vitamín C. Plody se dají přímo konzumovat, včetně slupky. Rostlina vyžaduje propustnou, mírně kyselou půdu a slunné stanoviště. Pro pěstování vyžaduje oporu, po které by se mohla pnout. Řez se provádí v předjaří jako u vinné révy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Drobné ovoce
Barva květu: bílá
Doba kvetení: V, VI
Růstový habitus: pnoucí
Stanoviště: Slunce
Výška: 3 m
Použití: ovocná dřevina, popínavá rostlina
Latinský název: Actinidia arguta 'Issai'
Velikost kontejneru: RP 2 L
Zahájení expedice: 4. dubna